programma informatie

Zonnegolf - radio in St. Marie.

 

Elke dinsdagavond om 19.00 uur is het weer gezellig druk in het 

Binnenhof van St. Marie. Er komen dan een stuk of 20 bewoners van het  huis naar de grote zaal om te luisteren naar de verzoekplaten die ze de week ervoor hebben opgegeven. Het is een programma van de Zonnegolf dat al meer dan 23 jaar door Jeanne van Meerkerk namens de omroep wordt gemaakt en gepresenteerd en waar de mensen enorm van genieten.

 

Je hoort er natuurlijk heel veel verschillende muziekstijlen, van 

klassiek en operette tot meezingers van Frans Bauer en Vader Abraham,  maar ook gouwe ouwe platen van bijvoorbeeld Dean Martin, of lekkere jazzmuziek.

Regelmatig vragen de bewoners ook religieuze muziek aan. En dat kan allemaal, want in de studio hebben we heel veel in het archief om aan de wensen van 70-80-90 plussers te voldoen.

Het is elke week een heerlijke uurtje daar in huis, steeds weer een 

soort feest der herkenning, want het is nou eenmaal zo, dat je qua 

muziek vraagt wat je zelf graag wil horen.

Voor het uitzoeken van hun wensen maken we gebruik van een aantal lijsten met voorbeelden van liedjes en artiesten, maar dat is niet voor iedereen noodzakelijk, er zijn ook onder de mensen van dit huis nog genoeg knappe koppen die altijd wel weten wat ze voor de week erop willen horen.

 

Jeanne verluchtigt het programma elke week met wat mooie, warme of  gewoon heel leuke gedichtjes of verhaaltjes en ook daarom kijken de bewoners er steeds naar uit.

En samen luisteren en zingen verbroedert, dat merken we elke week.

FINALE ZONNEGOLF HERSENGYMNASTIEK.

 

Donderdagmiddag 20 mei jl. was het weer zo ver. De Finale van de Zonnegolf Hersengymnastiek vond plaats in Ste. Marie, de winnaar van vorig jaar. De zaal was gezellig aangekleed met veel oranje, alvast een voorproefje van het naderende WK-voetbal.

 

Iedereen was mooi op tijd en om 14.30 uur gingen we, wat gespannen voor wat er zou komen, van start. De eerste ronde bestond uit vragen over koningshuizen uit binnen- en buitenland. Niet de makkelijkste ronde want men moest foto's herkennen. Toch werd hier goed gescoord. De tweede ronde was zeker niet makkelijker. Straatnamen uit Apeldoorn moesten verklaard worden. Een voorbeeld: de straat met de naam Zonnedauw is genoemd naar naar...? Zonnedauw is een vleesetend plantje. Viel voor sommigen wat tegen.

 

Na een gezellige pauze met een hapje en drankje ging de strijd door. De deelnemende huizen lagen wat punten betreft dicht bij elkaar en alles was nog mogelijk. De derde ronde bestond uit 6 afbeeldingen van kinderliedjes. Hiervan moest men de eerste regel opschrijven. Ook waren er nog 6 moeilijke woorden waarin een X voorkwam. B.V. wat betekent Xl..? XL staat voor de Latijnse cijfers X= 10 en L=50, de X staat voor de L dus moet er 10 van 50 afgetrokken worden en het antwoord is dus 40.

De spanning liep ondertussen hoog op omdat het onderlinge verschil heel klein was.

 

De laatste ronde was zoals gewoonlijk de uitsmijter.

Alle vrijwilligers van de Zonnegolf trokken zich even terug en kwamen even later te voorschijn met schort en hoofddoek en in de hand een ouderwets schoonmaak artikel zoals bezem, mop, mattenklopper en zo nog een paar voorwerpen. Onder de klanken van een :"loflied op Dora" liep men door de zaal.

 

Toen was het over. Er werd druk gerekend en uiteindelijk was de winnaar bekend. Met een half punt verschil was de winnaar wederom STE. MARIE. Dus zijn we volgend jaar terug aan de Arnhemseweg bij Ste. Marie. Nog even de overige deelneemde huizen in volgorde van punten: Ste. Marie, Veenkamp, Oude Enk (nieuwe deelnemer) Sprengenhof, Wilhelmina, Matenhof, Mandala en Avondzon.

 

Nu heeft de ontspanninggroep even een zomerstop en in september begint het nieuwe hersengymnastiek seizoen weer in de deelnemende huizen.

Voor alle foto’s klik op deze link

 

www.rtvlive.nl/zonnegolf