Daniël Wigboldus, de Commissaris van de Koning in Gelderland, heeft Ton Heerts herbenoemd als burgemeester van Apeldoorn. De officiële herbenoeming vond afgelopen maandag 15 december plaats. Vanavond, donderdagavond 18 december, sprak de burgemeester zijn acceptatiespeech uit aan het begin van de raadsvergadering.
Burgemeester Heerts dankte de raad tijdens zijn acceptatiespeech voor het opnieuw in hem gestelde vertrouwen: ,,Ik vind het een grote eer dat ik verder mag met vormgeven aan mijn droom voor Apeldoorn. Om van Apeldoorn die, fijne, veilige, innovatieve, supergezellige, ondernemende en saamhorige stad te maken die het in wezen al is – maar waar nog veel meer uit te halen valt.''
Aan het eind van zijn rede bedankte Heerts geëmotioneerd zijn familie. Vicevoorzitter van de gemeenteraad, Frits van der Leij, memoreerde in zijn speech dat de echtgenote van Heerts niet aanwezig kon zijn in verband met ziekte.
Installatie in 2019
Ton Heerts werd op 18 december 2019 geïnstalleerd als burgemeester van Apeldoorn. Burgemeesters worden in principe voor 6 jaar benoemd. Die termijn kan verlengd worden. Voor zijn burgemeesterschap was Ton Heerts onder andere lid van de Tweede Kamer (PvdA), voorzitter van de FNV en voorzitter van de MBO-raad.


